tarsusta-taksi-ihtiyaclariniz-icin-cozumler.jpg

Yenişehir, Mersin iline bağlı bir ilçe olup nüfusu da oldukça fazladır. İlçe kapasitesinin üzerine taşan da bir trafiği mevcuttur. Yoğun trafik sebebi ile toplu taşıma araçlarının da uzun sürede gittiği bazı kısa mesafeler için ya da toplu taşıma araçlarının gitmediği istikametler için taksi kullanımı da oldukça yaygındır. Taksiler bir mesafeden diğerine hizmet veren özel araç statüsünde çalışırlar ve ticari taksi olarak hizmet ederler. Bu sebeple de taksi çağırmadan önce bilinmesi gereken bazı durumlar vardır. Yenişehir bölgesinde bulunan taksiler için Mersin yenişehir taksi durakları ile ilgili bilgiler edinilmelidir.

Yenişehir Taksi Çağırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikli olarak bulunulan yere taksi çağırmak için Mersin taksi durakları adres ve telefonlarını bilmek gerekir. Mersin Merkezde bulunuyorsanız mersin çarşı taksi numarasına ulaşmanız gerekecektir. Akdeniz ilçesinde bulunuyorsanız akdeniz taksi durağı numaralarına ulaşmanız gerekecektir. Toroslarda ikamet ediyorsanız akbelen taksi bilgilerine ulaşmanız gerekecektir.

Yenişehir taksi durağı isimlerinin bulunduğu liste internet üzerindeki arama motorları ya da firma rehberlerinde mevcuttur. Bulunduğunuz noktaya en yakın taksi durağı bulunduktan sonra; telefon ile aranmalı ve taksinin geleceği güzergahta beklenmelidir.

Mersin taksi durağından gelen şoföre doğru adres verilmelidir. Taksi durağı yakın bir noktada yok ise en yakın taksi durağından bölgeye araç gönderilmesi istenir. Mersin taksi numarası ile aracın ne kadar sürede bulunulan yerde olacağı da öğrenilebilir.

Taksi Ücreti Neye Göre Hesaplanır?

Mersin'de bulunan ve internet üzerinden bulunan Mersin taksi numarası; gidilecek mesafe ile ilgili bilgi verip ücretin ne olacağı hakkında da bir rakam söyleyebilirler. Fakat genel olarak gidilen mesafeye göre de Mersin taksi ücreti hesaplama şekli değişeceğinden bu durum taksimetreye bağlı olmaktadır. Mersin taksi ücreti hesaplama yolcunun taksiye bindiğinde açılan taksimetrenin varış noktasında kapatılması ile yapılmış olur.

Yenişehir taksi duraklarında bulunan taksilerin tamamında taksimetre olmaktadır. Taksimetreler kilometre başına belirli bir ücret ile başlayıp gidilen mesafenin bu ücretle çarpımı sonucu bir tutar hesaplar. Mersin taksi ücreti hesaplama yapılması için; bu birim ücretin bulunması gerekir. Mersin taksi numarası ile şoför ve duraklama taksimetre ücreti sorularak öğrenilebilir.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yaz