mersin_batıkent_taksi.JPG

Akdeniz Bölgesinde bulunan ve ülkemizin en büyük kentlerinden biri olan Mersin batıkent taksi ile vatandaşlara ulaşım hizmeti verilmektedir. Mersin gibi büyük olan ve trafiğin yoğun olduğu kentlerde insanlar ulaşımını çeşitli yollarla gerçekleştirmektedir. Bu yollar arasında ya kendi özel araçları vardır veya toplu taşıma araçları veya ticari taksiler yer almaktadır.

Sarı renkte olan ticari taksileri diğerlerinden ayırdık çünkü toplu bir ulaşım sağlamamaktadır. Fakat umuma hizmet etmektedir. Mersin taksi hizmetlerini veren araçlar sarı renkte olup üzerinde Taksi yazan bir levha vardır. Aracı serbest mesleğini icra eden taksici kullanmaktadır. Toplu taşıma araçlarında, kalabalık içinde yolculuk yapmak istemeyen kişiler tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Mersin Batı Kent Taksi Dolu mu Boş mu?

Taksiler genellikle durağa telefon edilerek çağrılmaktadır fakat bazen müşteriler mersin batıkent taksi hizmetlerini yol üzerinden aracı çevirerek kullanmaktadır. İşten çıktınız yürümek istediniz o anda yağmur bastırdı ve ıslanmaya başladınız. O anda yürüyüş yapmaktan vazgeçip kendinizi en acelesinden eve atmak istersiniz.

Yağmurlu ve karlı günler taksi duraklarının en yoğun olduğu günlerdir. Batıkent taksi telefon numarasını aradınız fakat meşgul olduğu için ulaşamadığınızda mecburen yoldan taksi çevirmeniz gerekir. Böyle bir durumda da gelen taksinin içinde müşteri var mı yok mu diye görmek biraz zor olmaktadır.

Taksilerin aslında dolu mu boş mu olduğunu gösteren küçük ama önemli bir ayrıntı vardır. Taksinin üzerindeki levhaya bakmaktır. Müşteri alındıktan sonra taksimetre çalışmaya başlayınca üstteki levhanın ışığı söner. Yani doluyken taksi yazısının ışığı sönüktür.

Mersin Batıkent Taksi Araçları

Son zamanlarda ulaşım hizmetleri anlayışın değişmesi ve rekabetin artmasından dolayı mersin batikent taksi durağı hizmetleri de değişti. Bu değişikliğin başında araçlarda sunulan hizmetlerdir. Araçlarımızın hepsi standartların üzerinde modellerdedir. Yolculuğun ne kadar uzun olduğunu fark ettirmeyecek kadar rahat ve konforludur. Batıkent taksi mersin içi ve Adana Şakirpaşa Havalimanı arasında hizmet vermektedir.

Havalimanından alınan yolcuların genellikle fazla bavulları olmaktadır. Müşterilerimizin yolculuğunu daha rahat yapabilmesi için havalimanına gidecek olan araçlar geniş bagajlılardan tercih edilmektedir. Ayrıca araç sürücüsünün güler yüzlü olması, her şartta nazik davranması ise Batıkent taksinin ayrıcalıkları içerisinde yer almaktadır.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yaz